Akrilik Hakkında

Akrilik Nedir?

Akrilik Solid Surface masif tezgahlar, doğal mineraller ve akriliğin özel bir yöntem ile birleştirilerek ve döküm tekniği ile üretilen %100 akrilik esaslı bir yüzey kaplama malzemesidir.
Akrilik Solid Surface masif malzemeler, günümüzde özellikle Mutfak Tezgahlarında ve Banyo Tezgahlarında, Teknelerde, Fast-food, Otel, Hastane ve Laboratuvar Tezgahlarında Alışveriş merkezlerinin iç ve dış mekanlarında, kısacası hijyenik ve keyifli bir dokunuş düşlediğiniz her yerde uygulanabilen, en zor mimari detayları çağdaş çizgilere dönüştüren, estetik özelliği ve üstün performansı ile uygulamalarda sınırsız özgürlük sağlayan ideal bir yüzey malzemesidir.
Üstelik, homojen ve esnek yapısı ve derz olmadan eklenmesi ile polyester, laminat ve doğal taşlara göre çok daha üstün, çok daha kullanışlıdır.

Solid akrilik masif malzemeleri benzeri ürünlerden farklı kılan en önemli özelliği ise, düz veya granit görünümlü, cıvıl cıvıl 80' dan fazla renk ve doku seçeneğine sahip olmasıdır.
Masif ve gözeneksiz yüzeyi hijyenik olduğu için mikrop ve bakteri barındırmaz. Herhangi bir basit malzeme ile temizlenebilir , ek yerleri belli olmaz, rengi solmaz, yanmaz, ultraviole ışınlara dayanıklıdır. Limon, sirke ve benzeri asitlere ve darbelere karşı yüksek direnç gösterir.

 

Kimyasal Bileşimi

Akrilik günümüzde çok kullanılan son derece hijyenik bir polimer türüdür. Banyo küvetleri, duş kabin panoları, aydınlatma elemanlarında yüksek kalite için akrilik tercih edilir.
Ayrıca organik gözlük camları, "contact lens"ler, protez damak ve dişler hep akrilik esaslıdır. Alüminyum-Tri-Hidrat (A.T.H) içeriği sayesinde "self extinguishing" (yanmazlık) özelliği gösterir. ATH'nin mide ilaçlarında da kullanıldığı bilinmektedir.
Akrilik Solid Surface masif tezgahlar bu iki maddenin katalizörler ile birleştirilmesiyle, özel kalıplarda basınç altında ve ısı etkisiyle imal edilir. İçine ilave edilen renk mineral, ve diğer katkılarla doğal granit görünümünü alır.

 

Neden Akrilik Tezgah?

Akrilik Tezgahlarda bakterilerin yerleşebileceği ne gözenek ne de derz bulunur. Geniş renk paleti ile hijyen ve tasarım birbiri ile bütünleştirir. Günlük Aşınma ve Tahribata Karşı dayanıklıdır.

Dayanıklı

Konutlar ve ticari kullanımlar için birbirinden farklı beklentileri karşılamak üzere geliştirildi.
Çarpmaya karşı dayanıklılık testlerine iyi tepki verir.
Çoğu kimyasal ürün temasına dayanıklıdır.
UV ışınları gibi en yıpratıcı etkilere bile üst düzey dayanım sağlar.
Sürekli renkli ve canlı kalır.
Suya, kire ve neme dayanıklıdır.

100 % Hijyen

Doğal Akrilik Taş zehirli olmayan bir maddedir ve uzun süreli temaslarda bile aktif yüzey ajanı içermez.

Gözenekli olmayan yüzey ve gözle görülmeyen derzler optimum hijyen sağlar.

Özel tesisler için anti bakteriyel yüzey uygulaması bulunur.

%100 Antibakteriyel: Sadece bir elimizde bulunan bakteri sayısı dünya üzerinde yaşayan insan sayısından fazladır. Her 20 dakikada bu sayı 2 kat artar. Gözle görülemeyen yiyecek artıkları ve toz nedeniyle tezgahınıza yerleşen ve çoğalan Salmonella, Listeria, Staph. Aureus, E. Coli ve Campylobacter gibi zararlı bakteriler yaydıkları toksinler ile tezgahınızla temas eden yiyecekleri zehirleyerek sizin ve ailenizin sağlığını sürekli tehdit etmektedir. Akrilik Tezgah  bünyesinde bulundurduğu Microban Antibakteriyel Koruma özelliği sayesinde yüzeyine temas eden bakterilerin hücre yapısını bozarak yaşamalarına izin vermez. Böylece, özel kimyasal maddeler kullanılmasına gerek kalmaksızın maksimum antibakteriyel koruma sağlar. Microban, üretim aşamasında Silestone genlerine işlendiği için hiçbir şekilde aşınma, eskime, etkisini kaybetme gibi bir sonuç yaşanmaz.

Yarısaydam

Yarısaydam özelliği tasarımcılara ve mimarlara yeni ufuklar açıyor.
Aydınlatma.
Logo ve afiş.
Sonsuz Tasarım objelerinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

Uzun Ömürlü

Normal temizlik için biraz su, bir damla temizlik sıvısı ve kağıt havlu yeterlidir.
Dayanıklı kirler Ajax, Cif, vs gibi bir ürünle çıkarılabilir.
Çizilmeler, Scotch Brite sünger ya da ince zımpara kağıdı ile yok edilebilir. Daha fazla zarar gören kısımlar belli olmadan değiştirilebilir.

Homojen

Gözle görülmeyen derzler, en karmaşık uygulamaların dahi tek blok halinde yapıldığı izlenimini verir.
Sağlamdır.
Gözle görülmeyen finisyon sayesinde tek blok izlenimi verir.
Yıpranma izleri silinebilir.
Zarar gören kısımlar belli olmadan değiştirilebilir.
Bakteri Barındırmaz,
Sağlık Bakanlığınca Onaylı Tek üründür.

Kolay Şekillendirilebilir-Termoform

Isıtılan % 100 Akrilik Plaka neredeyse her şekle girebilen bir madde haline gelir ve soğuduğunda performansından hiçbir şey kaybetmez.
Oyma-kakma işleri.
Profil damlalık.
Sıçramayı önleyen yüzeyler.